6. 9. 2013 Chomutovský deník: Víkend je tady!

Víkend je tady! Užijte si svíčkovou, památky, traktory, piráty i hry

 

Zdroj:

Žatecký a lounský deník

Datum vydání:

6.9.2013

Název:

Víkend je tady! Užijte si svíčkovou, památky, traktory, piráty i hry

Odkaz:

http://www.zatecky.denik.cz/

Číslo:

208

Strana:

2

Autor:

MARTINA ZYKLOVÁ

Rubrika:

Z regionu

Oblast:

Regionální deníky - Liberecký a Ústecký kraj

 Chomutovsko – První zářijový víkend je tu a s ním také široká nabídka zajímavých akcí. Na Červeném hrádku se budou opět hledat mistři ve vaření svíčkové, Hasištejn láká na středověký solný trh a milovníkům historie se otevřou zajímavé památky.

 Česká klasika s příchutí Moravy

Sobotní odpoledne bude na zámku Červený hrádek patřit již po osmnácté Mistrovství ČR ve vaření svíčkové. Kromě tradičního klání o nejlepší svíčkovou a největšího jedlíka nabídne akce spojená s připomínkou Moravského dne i lidovou hudbu, ochutnávku vín a atrakce pro nejmenší návštěvníky. V porotě letos usedne známý zpěvák Marian Vojtko a stálý host Petr Novotný. Zájemci o soutěžení mohou zaslat přihlášku na novinky@atlas.cz.

 Hasištejn otevře solný trh

 Máte rádi středověk? Pak se v neděli mezi 10. a 17. hodinou určitě vydejte na hrad Hasištejn. Ten totiž znovu ožije a nabídne návštěvu středověku pomocí solného trhu. K dostání bude sůl ze solných dolů německého Halle, dočkáte se příjezdu kupecké karavany, budete moci ochutnat středověkou kuchyni, poznáte tehdejší řemesla i hudbu a pobavíte se s kejklíři.

 Památky ožijí

 V Chomutově, Jirkově i v Kadani budou o víkendu v rámci Dne evropského dědictví zpřístupněné mnohé památky, a to zdarma. Více o akci se dozvíte již v zítřejším vydání Deníku.

 Traktoriáda, piráti, hry a zábava

Pokud vás dosud žádná víkendová akce příliš neoslovila, nezoufejte. Jirkov a jeho okolí nabízí ještě tři zajímavé akce. Děti se mohou již v pátek pobavit díky pirátskému odpoledni. Začíná se již v 16 hodin na Rybníku u Červeného Hrádku. Vstupenky lze koupit vA­centru. Sobotní dopoledne si pak můžete užít v Jindřišské na Traktoriádě. Začíná se již v deset hodin a kromě výstavy strojů, promenády traktoristů či traktorového triatlonu se můžete těšit také na soutěže pro diváky v netradičních disciplínách. Jestli není ani traktoriáda tím pravýmořechovým,vydejtese ve 13 hodin na koupaliště na Červeném Hrádku. Onza tam připravila Den plný her a zábavy, který potěší děti i dospělé.

 

 

Kontakt

608 442 033

Zeleň a čistota
777 528 485
Hřbitovy a parkování
774 586 354
Administrativní pracovnice
608 442 034

 
ONZA a.s. - www.onzajirkov.cz